Eklem Ağrılarına Ne İyi Gelir?

Diz Ağrısı Nasıl geçer?

Günümüzde sırt ve eklem ağrıları çağın ağrıları haline geldi. Bu ağrılar genelde gün boyu çalışmalarda bünyeyi zorlama, ters duruşlardan oluşsa da bir hastalık sebebiyle ya da travma sonrasında da oluşabilir.

Ağrılar çoğunlukla hafif seyreder ve dinlenerek ya da hafif ağrı kesicilerle geçer. Fakat tekrarlayıcı ağrılara da yakalanılmış olunabilir ve artrit ya da osteoartrit hastalıkları başlamış olabilir. bu ağrılar çok ilerleyince hareketliliği sınırlayabilir ve günlük eylemleri yerine getirmeyi engelleyebilir.Bu nedenle beslenme alışkanlıklarını geliştirmek ve kemiklerin ve eklemlerin güçlü kalması için gereken besin maddelerini almak çok önemlidir. Vücudu istenmeyen etkilere maruz bırakmayan, kemiklerin ve eklemlerin güçlenmesine yardımcı olan doğal takviyelerin bulunduğunu bilmek ve faydalanmak gerekir

Bu takviyelerden biri de doğal jelatindir. Bu madde sağlık için faydalı olduğu söylenilen kalojen bakımından zengin bir maddedir. Sığır jelatini olarak da bilinen ve süper marketlerde bulunabilecek bir takviye üründür.

Aşağıda, size, ayrıntılı olarak, ağrı ve ağrıyı tedavi etmek için birincil faydaları ile birlikte, bu faydaları evde kullanmanın basit bir tarifini anlatmaya çalışacağız.

Grenetina (Sığır Jelatini) Nedir?

Genellikle jelatin olarak bilinen grenetina inek yağının işlenerek oluşturulduğu doğal bir üründür. En zengin proteini içeren bölgeler olan cilt ve kemikler kullanılarak oluşturulan bu ürün ortaya çıkar.


Sırt ve Eklem Ağrılarını Hafifletmez İçin Faydaları

Jelatinin ağrılara karşı başlıca faydaları, %90 protein, %2 mineral tuzu ve %8 sudan oluşması sayesindedir. Bu bileşenler vücudun kolajeni sentezleme ve iltihaplanmayı önemli ölçüde azaltma yeteneğini geliştirir.

Bu bir hayvan ürünü olmasına rağmen kolesterol içermez. Jelatin yağ içermez ve kalorisi de oldukça düşüktür. Aksine, tok olma hissini uzatır, metabolizmayı geliştirir ve sindirim sürecini uygun bir şekilde yerine getirmeye yardımcı olur.

Ancak en ilginç olanı, kıkırdağa kuvvet ve esneklik vermek, aşınmayı ve yıpranmayı azaltmak ve daha ciddi yaralanmaların gelişimini önlemek için harika olmasıdır. Aktif bileşikleri, cildin sağlıklı kalmasını sağlar, erken yaşlanma riskini azaltır ve kemikleri güçlendirir.Sırt ve eklem ağrısını azaltmak için jelatin tarifi

Eklemlerinizi korumak için, günde 10 ila 15 gram doğal jelatin tüketmenizi öneririz. Bu miktar hamur işleri, doğal meyve suları ve tüketilmesi kolay diğer ürünlere eklenebilir. Aşırı iş nedeniyle ya da herhangi bir yaralanmadan kaynaklanan ağrıyı azaltmak için saf bir jelatin tarifi de kullanmak iyi bir fikirdir.

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı sade jelatin (10 gram)
  • yarım su bardağı soğuk su (100 mL)
  • Yarım su bardağı ılık su (100 mL)

Hazırlanışı

  • Soğuk suya bir çay kaşığı sade jelatin ekleyin ve bir gece bekletin.
  • Ertesi sabah, karışımı bir tencereye dökün ve yarım bardak ılık suyu benmari kabına ekleyin.
  • Çözündükten sonra, ısıdan alın ve servis yapın.
  • Her sabah kahvaltıdan en az 30 dakika önce alın.
  • Tadı iyileştirmek ve emilmeyi kolaylaştırmak için üstüne bir bardak portakal suyu dökebilirsiniz.

Bu reçeteyi sürekli olarak tüketmek, eklemlerde aşınmayı ve sürekli acıyı önlemeye yardımcı olabilir…

Sindirim ya da karaciğer sorunu olanlar, alerjik bünyeye sahip olanlar, özel politika gerektiren kişiler doktorunuza danışmadan bu tarz tarifleri kullanmayınız.

1 Paylaşımlar